Wstęp do konstrukcji żelbetowych – żelbet II

 

Wstęp do konstrukcji żelbetowych - żelbet IIWstęp do konstrukcji żelbetowych! Bardzo miło mi powitać Państwa w kolejnym z kursów obejmujących konstrukcje żelbetowe. Jest to drugi w kolejności kurs z żelbetu. Żelbet II będzie zawierał o wiele więcej obliczeń, niż jego poprzednik.

Wstęp do konstrukcji żelbetowych

Materiał ten skupia się w całości na obliczeniach podstawowych elementów konstrukcyjnych, które z cała pewnością Państwo również spotkacie w swoich projektach. Obliczana będzie konstrukcja hali o konstrukcji mieszanej budynku, przeznaczenie budynku będzie podane w trakcie obliczeń statycznych lub zostanie podane po prostu obciążenie użytkowe stropu, teraz nie mogę sobie przypomnieć. Elementy jakie będą policzone to strop jako płyta jednokierunkowo zginana, strop jako płyta dwukierunkowo zginana oraz zostanie przyjęty jeden strop z płyt prefabrykowanych. Nie zabraknie również ramy żelbetowej, a więc policzmy jeszcze rygiel, słup oraz fundament.

Proszę nie zapominać, że pierwszym krokiem jaki należy zrobić to przerobienie materiałów z kursu Żelbet I. To właśnie tutaj wytłumaczone są podstawowe pojęcia, konstruowanie zbrojenia i zbrojenie podstawowych przekrojów, między innymi teowego, bądź pozornie teowego. Dopiero po szczegółowym przerobieniu zagadnień zawartych w pierwszej części zalecamy przejść do kursu Żelbet II.

Wstęp do konstrukcji żelbetowych - żelbet II

Słowem zakończenia życzymy wszystkim Państwu owocnej nauki i mamy nadzieję, że materiały zawarte w tym kursie ułatwią wykonanie projektów zgodnie z wymaganiami prowadzących, a następnie zaliczenie kolokwiów oraz egzaminów. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *