“§ 229 Jeśli budowniczy wybudował komuś dom, a dzieła swego nie wykonał trwale i dom, który wybudował, zawali się i zabije właściciela, budowniczy poniesie karę śmierci.”
➡️ Wszystkie dostępne poradniki w tym kursie widoczne są w menu po lewej stronie (na komórkach pod poradnikiem). ➡️ Aby widzieć pełną zawartość poradników, należy mieć wykupioną subskrypcję do Strefy Studenta. 🔥 UWAGA: jedna subskrypcja daje dostęp do wszystkich materiałów z całej stefy stundenta! 🔥 ➡️ Dostęp można wykupić w zakładce >Moje konto<
$ Sprzedaj nam poradnik lub projekt do tego kursu >Więcej info tutaj<
Przed jakimkolwiek rozpoczęciem projektowania konstrukcji, dobrze jest zapoznać się z przyjętym w aktualnych normach oznaczeniem osi elementów. Służy to do poprawnego odczytywania charakterystyk z tablic, bądź sprawdzenia nośności projektowanych elementów w trzech wymiarach. Ogólnie posługujemy się trzema osiami współrzędnych i wygląda to następująco.
Przy projektowaniu przekrojów stalowych według normy PN-EN 1993-1-1 , w ujęciu ogólnym osie elementów oznacza się następującymi symbolami.
Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Od 2017 roku czynny zawodowo w branży drogownictwa w europejskim koncernie na terenie Niemiec, od 2022 roku na stanowisku kierownika budowy.