Mechanika Budowli wprowadzenie

Spis treści

Dochodząc do etapu Mechanika Budowli zapewne macie już za sobą parę ciężkich sesji, mam nadzieję, że materiały z mojej strony w jakimś stopniu ułatwiły wam życie podczas tych sesji. Nie chcę nikogo zniechęcać, ale na pewno łatwiej teraz nie będzie. Zaczynając uczyć się Mechaniki Budowli poprzednie działy muszą być w małym paluszku, a szczególnie:

  1. Cała Mechanika Ogólna
  2. Rysowanie sił wewnętrznych z pamięci
Mechanika budowli

To są podstawowe rzeczy w Mechanice Budowli. Nieznajomość powyższych tematów nie tyle co utrudni, ale w zupełności uniemożliwi zrozumienie mechanizmów działających podczas obliczania różnego rodzaju konstrukcji. W pierwszych działach będziemy jeszcze zajmowali się konstrukcjami dwuwymiarowymi, ale już w kolejnych wejdą konstrukcje przestrzenne(3D), w których również będziemy musieli czuć, jak działa siła na dany element konstrukcyjny, aby np. narysować wykres sił wewnętrznych.

Mechanika budowli

Teraz podczas omawiania jakiegoś tematu, nie będę dokładnie opisywał, jak obliczyłem wartość reakcji podporowych lub narysowałem wykres sił tnących, ponieważ czas na to był w poprzednich działach. Teraz takie rzeczy będą pojawiać się od razu na schematach, gdyż zakładam, że wiecie skąd co się bierze.
W tym dziale zajmiemy się takimi pojęciami jak:

Nie są to bardzo trudne zagadnienia, ale bez ciężkiej pracy i mozolnego siedzenia nad kolejnymi przykładami, będzie Wam ciężko przebrnąć przez wszystkie egzaminy i kolokwia na uczelni.

 

Na koniec życzę wszystkim powodzenia i dużo wytrwałości w zgłębianiu wiedzy.

  Strefa studenta

DOŁĄCZ DO RESZTY STUDENTÓW
W ZAMKNIĘTEJ GRUPIE FB

  HandelBud.pl

POTRZEBUJESZ KOREPETYCJI?
SPRAWDŹ OFERTĘ!

 

  Reklama

mgr inż. Piotr Buzała

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Od 2017 roku czynny zawodowo w branży drogownictwa w europejskim koncernie na terenie Niemiec, od 2022 roku na stanowisku kierownika budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.