Mechanika Budowli – wprowadzenie do kursu
Spis treści
Mechanika budowli – wprowadzenie do kursu. Dochodząc do etapu Mechanika Budowli zapewne macie już za sobą parę ciężkich sesji, mam nadzieję, że materiały z mojej strony w jakimś stopniu ułatwiły wam życie podczas tych sesji. Nie chcę nikogo zniechęcać, ale na pewno łatwiej teraz nie będzie. Zaczynając uczyć się Mechaniki Budowli poprzednie działy muszą być w małym paluszku, a szczególnie:
➡️ Wszystkie dostępne poradniki w tym kursie widoczne są w menu po lewej stronie (na komórkach pod poradnikiem).
|
Mechanika budowli
To są podstawowe rzeczy w Mechanice Budowli. Nieznajomość powyższych tematów nie tyle co utrudni, ale w zupełności uniemożliwi zrozumienie mechanizmów działających podczas obliczania różnego rodzaju konstrukcji. W pierwszych działach będziemy jeszcze zajmowali się konstrukcjami dwuwymiarowymi, ale już w kolejnych wejdą konstrukcje przestrzenne(3D), w których również będziemy musieli czuć, jak działa siła na dany element konstrukcyjny, aby np. narysować wykres sił wewnętrznych.
Teraz podczas omawiania jakiegoś tematu, nie będę dokładnie opisywał, jak obliczyłem wartość reakcji podporowych lub narysowałem wykres sił tnących, ponieważ czas na to był w poprzednich działach. Teraz takie rzeczy będą pojawiać się od razu na schematach, gdyż zakładam, że wiecie skąd co się bierze.
W tym dziale zajmiemy się takimi pojęciami jak:
- Obciążenie ruchome
- Przemieszczenia
- Układy statycznie niewyznaczalne
- Konstrukcje przestrzenne
Nie są to bardzo trudne zagadnienia, ale bez ciężkiej pracy i mozolnego siedzenia nad kolejnymi przykładami, będzie Wam ciężko przebrnąć przez wszystkie egzaminy i kolokwia na uczelni.
Na koniec życzę wszystkim powodzenia i dużo wytrwałości w zgłębianiu wiedzy.
2 komentarze
[…] Mechanika budowli […]
[…] Mechanika budowli […]