Konstrukcje wstęp

Witam w części praktycznej poradników statyka.info!

Na tym etapie nauki jesteś już zapewne po kilku sesjach i masz za sobą te wspaniałe, długie noce z wytrzymałością materiałów i różnego rodzaju mechanikami. Jeśli tak, to bardzo się ciesze, ponieważ ułatwi to prace z nowym materiałem. Cała część praktyczna będzie zawierała poradniki z projektowania konstrukcji betonowych oraz stalowych, ponieważ głównie na nich skupiają się studia inżynieryjne na kierunku budownictwa.

Ogólnie nauka projektowania konstrukcji na uczelniach rozbita jest na trzy kursy(przedmioty), a są to podstawy, elementy oraz obiekty. Na stronie statyka.info zbiory poradników będą rozbite jedynie na dwie części, czyli podstawy oraz rozszerzenie. Dodatkowo zbiór o nazwie projektowanie konstrukcji będzie zawierał najpotrzebniejsze materiały oraz informacje potrzebne do późniejszej nauki.

Ogólnie projektowanie konstrukcji jest to tak rozległy temat i ma tak wiele rozwiązań, że zbiory poradników oddane do Państwa dyspozycji to tylko mały przedsmak naszego zawodu. Nie znaczy to oczywiście, że do niczego nie będą one przydatne, wręcz przeciwnie. Zawierają one najważniejsze podstawowe informacje, jakie są przedstawiane na zajęciach, np.: sprawdzanie stanów granicznych, dobieranie przekrojów stalowych, projektowanie belek betonowych oraz trochę bardziej zaawansowane rzeczy takie jak obliczanie połączeń różnego typu, projektowanie blachownic stalowych lub fundamentów betonowych.

Na koniec chciałbym prosić, aby Państwo dobrze zapoznali się z pierwszym zbiorem poradników o nazwie projektowanie konstrukcji zawierającym materiały do następnych części konstrukcji stalowych lub betonowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *