Przestrzenny układ sił

Przestrzenny układ sił jego redukcja oraz równowaga. Wielkimi krokami zbliżamy się do końca materiału z działu Statyka, tym razem zajmiemy się o poziom trudniejszą rzeczą i przejdziemy z układów płaskich do układów przestrzennych.

Do naszego układu współrzędnych dodamy trzecią oś.  Aby zachować porządek i spójność kursu ten materiał posłuży jedynie jako wstęp do układów przestrzennych.

Przestrzenny układ sił

Umiejętność obliczania układów przestrzennych będzie niezbędna podczas obliczania sił wewnętrznych w układach statycznie wyznaczalnych na przedmiocie mechanika ogólna lub mechanika budowli, podczas obliczania sił wewnętrznych w układach statycznie niewyznaczalnych metodą sił. W układach przestrzennych zajmiemy się również ich redukcją oraz równowagą, jak w układach płaskich. W tym wstępie dowiedziałeś się do czego posłużą w przyszłości układy przestrzenne i nie przedłużając przejdźmy do konkretnej wiedzy związanej z układami przestrzennymi.

  Strefa studenta

DOŁĄCZ DO RESZTY STUDENTÓW
W ZAMKNIĘTEJ GRUPIE FB

  HandelBud.pl

POTRZEBUJESZ KOREPETYCJI?
SPRAWDŹ OFERTĘ!

 

  Reklama

mgr inż. Piotr Buzała

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Od 2017 roku czynny zawodowo w branży drogownictwa w europejskim koncernie na terenie Niemiec, od 2022 roku na stanowisku kierownika budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.