Statyka.info

…istnieje od roku 2012. Wykonana początkowo jako witryna statyczna zawierająca informacje dla studentów w formie poradników ze statyki i mechaniki. Już po pierwszym roku istnienia prawie wszyscy studenci kierunków technicznych odwiedzali stronę systematycznie w poszukiwaniu informacji, wiedzy i pomocy przy wykonywaniu projektów oraz nauce.

Rok 2015. Po trzech latach istnienia Statyka.info otrzymała nowy, responsywny szablon umożliwiający użytkownikom na korzystanie ze strony na urządzeniach mobilnych. Dalej pozostawała bierna, oferując jedynie dostęp do baz poradników bez próby aktywizacji użytkowników i stworzenia silnej społeczności ludzi zafascynowanych tematem BUDOWNICTWA. Dodatkowo chwilę po tych zmianach aktualny serwer nie wytrzymywał naporu nowych użytkowników  i wymagał sporego nakładu finansowego na dodatkowy transfer i optymalizację.

Rok 2018. Odświeżona oraz zreorganizowana Statyka.info wchodzi w skład internetowego centrum budowlanego, forum budowlanego(ForumBud.pl) oraz internetowego sklepu budowlanego. Sama strona zyskuje nowe elementy i funkcje w postaci:

 • rozszerzenie tematyki poradników o konstrukcje stalowe oraz betonowe,
 • zmiana formy, z biernej na aktywną:
  – nowości ze świata nauki,
  – nawiązanie współpracy z kołami naukowymi,
  – udostępnienie powierzchni dla korepetytorów,
  – informacje o uczelniach wyższych,
  – promowanie kursów
  – promowanie szkoleń, etc…
 • BAZA przykładowych PROJEKTÓW
 • Samouczki do różnego rodzaju oprogramowań

Te i inne funkcje są już dostępne. Mam nadzieję, że przyłączą się Państwo do budowania najefektywniejszej bazy wiedzy o konstrukcjach zaczynając od statyki, a kończąc na projektowaniu. Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie stworzyć miejsce, które jeszcze wielu studentom pomoże pokonać niejedną sesję, a po skończonych studiach pozwoli wymieniać się doświadczeniami oraz wiadomościami na portalu budowlanym.
Na koniec nie pozostało nic innego, jak zaprosić Państwa do aktywnego uczestnictwa w życiu strony Statyka.info, jak i pozostałych portali oraz forum wchodzących w skład internetowego centrum budownictwa.
Oczywiście życzę również owocnych chwil spędzonych tutaj, aby znaleźli Państwo wszystkie potrzebne informacje oraz odpowiedzi na nurtujące pytania.
Powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym.

Administracja www.statyka.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *