Nawigator po strefie nauki

Od pierwszego poradnika na Statyka.info minęło już kilka ładnych lat i w tym czasie pojawił się pokaźny zbiór materiałów. W ostatnim tygodniu lekko zmodyfikowałem i mam nadzieję, że uprościłem poruszanie się po poradnikach i przykładowych projektach.

Dla pewności postanowiłem umieścić krótką instrukcję, aby wszyscy zainteresowani znaleźli materiały, które ich interesują.

Poruszanie się po bazie poradników.
 1. Trafiając na stronę główną widzimy menu o nazwie Studencka strefa nauki, w której widoczne są poszczególne kursy. Wybieramy interesujący nas kurs.
 2. Naszym oczom ukazuje się zawartość danego kursu, a lewy pasek nawigacyjny nie uległ zmianie. Wybieramy interesującą nas lekcje.
 3. Teraz bardzo łatwo przeskakiwać pomiędzy lekcjami w danym kursie. Wystarczy użyć menu oznaczonego czerwoną ramką.
  Aby wybrać inny kurs wystarczy użyć widocznego menu o nazwie Studencka strefa nauki i powtórzyć krok 2.

Poruszanie się po bazie projektów

Przeskakiwanie pomiędzy poszczególnymi projektami działa analogicznie jak nawigacja po poradnikach, z tą różnicą, że projektów jest nieporównywalnie więcej i z tego powodu zostało stworzone dodatkowe menu, w którym możemy wybrać inny projekt z tej samej kategorii.

 1. Z głównego menu “Studencka strefa nauki” wybieramy Przykładowe projekty.
 2. W tym momencie znajdujemy się w głównej kategorii, w której znajdują się wszystkie dostępne projekty. Aby zobaczyć wyszczególnioną listę kategorii projektów wystarczy wejść, w którykolwiek projekt.
 3. W tym momencie lewy pasek nawigacyjny uległ zmianie i jesteśmy w stanie bardzo łatwo przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi projektami lub kategoriami projektów.

 Mam nadzieję, że niniejszy krótki materiał wyjaśni pokrótce, jak z łatwością przeskakiwać pomiędzy danymi materiałami projektów czy też poradników.
Życzę owocnej nauki i do zobaczenia, bądź usłyszenia na korepetycjach.

2 komentarze

 1. Marta pisze:

  Kurczę juz parę razy trafiałam na waszą stronę, ale nie mogłam znaleźć większości materiałów. Nie wiedziałam, że pasek menu ulega zmienie. Teraz dobrze zostało to wyjaśnione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *