Nawigator po strefie nauki

Od pierwszego poradnika na Statyka.info minęło już kilka ładnych lat i w tym czasie pojawił się pokaźny zbiór materiałów. W ostatnim tygodniu lekko zmodyfikowałem i mam nadzieję, że uprościłem poruszanie się po poradnikach i przykładowych projektach.

Dla pewności postanowiłem umieścić krótką instrukcję, aby wszyscy zainteresowani znaleźli materiały, które ich interesują.

Poruszanie się po bazie poradników.
 1. Trafiając na stronę główną widzimy menu o nazwie Studencka strefa nauki, w której widoczne są poszczególne kursy. Wybieramy interesujący nas kurs.
 2. Naszym oczom ukazuje się zawartość danego kursu, a lewy pasek nawigacyjny nie uległ zmianie. Wybieramy interesującą nas lekcje.
 3. Teraz bardzo łatwo przeskakiwać pomiędzy lekcjami w danym kursie. Wystarczy użyć menu oznaczonego czerwoną ramką.
  Aby wybrać inny kurs wystarczy użyć widocznego menu o nazwie Studencka strefa nauki i powtórzyć krok 2.

Poruszanie się po bazie projektów

Przeskakiwanie pomiędzy poszczególnymi projektami działa analogicznie jak nawigacja po poradnikach, z tą różnicą, że projektów jest nieporównywalnie więcej i z tego powodu zostało stworzone dodatkowe menu, w którym możemy wybrać inny projekt z tej samej kategorii.

 1. Z głównego menu „Studencka strefa nauki” wybieramy Przykładowe projekty.
 2. W tym momencie znajdujemy się w głównej kategorii, w której znajdują się wszystkie dostępne projekty. Aby zobaczyć wyszczególnioną listę kategorii projektów wystarczy wejść, w którykolwiek projekt.
 3. W tym momencie lewy pasek nawigacyjny uległ zmianie i jesteśmy w stanie bardzo łatwo przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi projektami lub kategoriami projektów.

 Mam nadzieję, że niniejszy krótki materiał wyjaśni pokrótce, jak z łatwością przeskakiwać pomiędzy danymi materiałami projektów czy też poradników.
Życzę owocnej nauki i do zobaczenia, bądź usłyszenia na korepetycjach.

mgr inż. Piotr Buzała

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Od 2017 roku czynny zawodowo w branży drogownictwa w europejskim koncernie na terenie Niemiec, od 2022 roku na stanowisku kierownika budowy.

2 komentarze

 1. Marta pisze:

  Kurczę juz parę razy trafiałam na waszą stronę, ale nie mogłam znaleźć większości materiałów. Nie wiedziałam, że pasek menu ulega zmienie. Teraz dobrze zostało to wyjaśnione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.