Dzień wolności podatkowej

…a teraz trochę nie na temat…

Dokładnie dzisiaj 06.06.2018 przypada dzień, w którym przestajemy oddawać państwu nasze zarobione pieniądze. Od początku roku wszyscy pracowaliśmy na wszystkich urzędników, służby mundurowe, ZUS, szpitale, szkoły, bezrobotnych i nie wiem na co jeszcze. Proszę sobie teraz odpowiedź na pytanie, ile razy skorzystaliście Państwo z któregokolwiek organu państwowego?

Zachęcam do polubienia Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości i zapraszam do zapoznania się z informacją prasową centrum im. Adama Smitha.

 Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień wolności podatkowej w Polsce od 1994 roku.

W 2018 roku Dzień wolności podatkowej jest obliczany już po raz dwudziesty piąty.

W tym roku Dzień wolności podatkowej przypada 6 czerwca. W 2017 był 9 czerwca.

Dzień wolności podatkowej jest symbolicznym momentem, gdy przestajemy pracować na potrzeby rządu, a zaczynamy pracować dla siebie i dla naszych rodzin.

Do obliczenia Dnia wolności podatkowej służy stosunek udziału wszystkich wydatków publicznych (budżet państwa, samorządy, rządowe fundusze celowe itp.) do Produktu Krajowego Brutto.

Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, otwierając konferencję, podkreślił, że Dzień wolności podatkowej w 2018 roku przypada 3 dni wcześniej niż w ubiegłym roku. Zmiana na wcześniejszy Dzień wolności podatkowej wynik… ciąg dalszy tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *