Garść nowinek i… Wakacje 2015!

Po kolejnym ciężkim roku akademickim przyszedł czas na zasłużony odpoczynek! Mam nadzieję, że już wszystkie albo większość egzaminów i przedmiotów są zaliczone i nie pozostaje nic innego jak wylegiwać się na plaży! Jeśli tak to przyszedł czas na kolejne podsumowanie i garść informacji o dalszej działalności i planach.

We wstępie chciałbym podziękować za bardzo miłe wiadomości wysyłane poprzez E-mail lub komunikator, to na prawdę napędza do działania i utwierdza mnie w przekonaniu, że strona z poradnikami z przedmiotów inżynieryjnych była niezbędna w sieci!
Potwierdzają to również statystyki, coraz więcej studentów odnajduje stronę w sieci i chętnie na nią wraca. Mam nadzieję, że znajdujecie to czego szukacie! Jeśli macie jakieś życzenia bądź sugestie jakie poradniki powinny pojawić się na stronie to czekam na wasze wiadomości poprzez zakładkę kontakt. Dziękuje Wam również za pomoc w poprawieniu większych i tych mniejszy błędów, nawet mały błąd tzw. literówka psuje komfort uczenia się. Proszę o dalsze kontrolowanie strony i zgłaszanie błędów jeśli takowe zauważycie.

Największe problemy na stronie w tym roku były z Pomocą online ze Statyki. Bardzo często wiadomości nie wyświetlały mi się o czym dowiadywałem się dopiero w wiadomości E-mail od Was, a następnie zupełnie znikł formularz kontaktowy ze strony Pomoc. Aktualnie trwają pracę nad wskrzeszeniem tego formularza i na 100% od kolejnego roku akademickiego będzie w pełni sprawny. Zapewniam również, że w przyszłym roku Pomocą online ze Statyki będzie dostępna nie tylko w godzina popołudniowych ale cały dzień do późnych godzin nocnych! Od 1 października znowu ruszamy!

Przeglądając istniejące poradniki znalazłem jeszcze jeden, który jest zupełnie pusty i co najdziwniejsze nie dostałem żadnej wiadomości na ten temat od Was, mam nadzieję że to nie utrudniło wam nauki. Mówię tutaj o poradniku Siły wewnętrznych w łukach, poradnik zostanie uzupełniony w najbliższym czasie. Z tego co wiem najwięcej problemów jest właśnie z obliczaniem sił wewnętrznych w tego typu konstrukcjach. Już w najbliższym czasie będziecie mogli z niego korzystać.  Na pewno będzie gotowy przed wrześniem aby osoby które mają jakieś zaległości mogły spokojnie opanować materiał.

Kolejną rzeczą jaką chciałbym omówić są Korepetycje. Cieszę się, że tak dobrze się współpracuje ze studentami przez internet. W czasie wakacji opracuje nowe zadania oraz materiały abyście mogli jeszcze szybciej opanowywać zagadnienia które omawiamy. Dodatkową rzeczą jaką chcę wprowadzić jest to, że po zakończonych korepetycjach będę wysyłał zadania do zrobienia, a na następny dzień odpowiedzi. Aby utrwalić to nad czym pracowaliśmy.

Proszę pamiętać, że STATYKA.INFO wakacji NIE MA! Przez cały okres wakacji będziecie mogli znaleźć poradniki oraz pomoc jeśli ktoś z Was musi przygotowywać się na wrześniowe zmagania z egzaminami. Jedynie wyłączona zostanie Pomoc online ze Statyki na okres wakacji ale ruszy już od 1 października.
Natomiast Projekty oraz Korepetycje Online będą dostępne dla Was przez cały czas.

I na sam koniec największa niespodzianka!
Również od 1 października strona zyska nowy wygląd, a co najważniejsze będzie on responsywny, a to znaczy że użytkownicy urządzeń typu tablet, smartphone etc. będą z przyjemnością odwiedzać stronę na tych urządzeniach. Będzie ona automatycznie przystosowywać rozdzielność do urządzenia na którym jest otwierana.

Na zakończenie chciałbym życzyć wszystkim użytkownikom strony www.statyka.info gorących, leniwych w dzień i przebojowych w nocy wakacji! Oby trwały jak najdłużej… 😎