Semestr letni 2015

I kolejny semestr za nami… Mam wielką nadzieję, że wszystkie egzaminy zdaliście Państwo celująco!

Przyszedł czas na małe podsumowanie semestru zimowego.
Większa ilość poradników przyczyniła się do znaczącego wzrostu użytkowników odwiedzających statyka.info w porównaniu z ubiegłym semestrem, co mnie bardzo cieszy i utwierdza w przekonaniu, że potrzebna była taka strona w sieci.

Pomoc Online ze Statyki – w tym semestrze miałem słaby dostęp do sieci, dlatego bardzo często nie była dostępna pomoc online w godzinach popołudniowych za co przepraszam wszystkich, którzy nie otrzymali ode mnie odpowiedzi. Nie oznacza to jednak, że nie ma czym się pochwalić na tej płaszczyźnie, otóż średnio dwa/trzy razy w ciągu tygodnia była potrzebna moja porada, więc w porównaniu do poprzedniego semestru liczba ta utrzymała się na podobnym poziomie, a poradniki przez wakacje powiększył się około o 30-35%, co oznacza, że poradniki są napisane na tyle po ludzku, że przy większej ich ilości nie było więcej pytań do nowego zakresu! Super!
Dziękuje również za wszystkie miłe słowa, które przekazywaliście mi za pomocą czata.

Korepetycje Online – chociaż pytania o korepetycje oraz chęć umówienia się na nie pojawiały się dopiero pod koniec semestru i nie było ich wiele, dział ten będzie dalej dostępny ze względu na Państwa psychiczną wygodę. Aby nawet w ostateczności gdy egzamin jest nazajutrz, a Państwo mają jakieś wątpliwości lub czegoś nie rozumieją mogli zwrócić się do mnie o pomoc.

Projekty – jest to opcja, z której najczęściej Państwo korzystacie, dlatego zawsze je wykonuje z opisem, rysunkami oraz kroczek po kroczku aby mogli się Państwo z nich nauczyć na kolokwium bądź egzamin. Mogę zapewnić, że każdy projekt wykonuję ze szczególną uwagą oraz opieram się na sprawdzeniach analitycznych oraz komputerowych.

Teraz czas na trochę informacji dotyczących rozwoju strony.

W dalszym ciągu przysyłacie Państwo E-maile o małych błędach lub niedociągnięciach na stronie, proszę mnie kontrolować. Kontrola podstawą zaufania 🙂 Wspólnymi siłami stworzymy do końca tego roku potężną bazę wiedzy potrzebnej każdemu przyszłemu inżynierowi.

W istniejących działach, które są niemalże gotowe brakuje pojedynczych poradników, natomiast planuję jeszcze powiększyć dział Mechanika Budowli o kilka potrzebnych poradników.
W planach jest stworzenie działu z poradnikami zawierającymi opis działania różnych programów, które będziecie używali do sprawdzania waszych obliczeń, na studniach, a potem w pracy zawodowej.

Na koniec rzecz, która ucieszy Państwa chyba najbardziej, otóż zostanie stworzone miejsce na stronie zawierające mnóstwo przykładowych zadań z rozwiązaniem, opisem oraz rysunkami.

Życzę wszystkim powodzenia oraz oczywiście służę pomocą ja, jak i statyka.info, która jest dostępna dla wszystko, zawsze i za darmo!

mgr inż. Piotr Buzała

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Od 2017 roku czynny zawodowo w branży drogownictwa w europejskim koncernie na terenie Niemiec, od 2022 roku na stanowisku kierownika budowy.