Nowy rok akademicki 2016/2017!

Właśnie rozpoczął się nowy rok akademicki 2016/2017!
Witam serdecznie wszystkich użytkowników strony www.statyka.info!

Zarówno tych, z którymi przebrnęliśmy już kilka ciężkich sesji, jak i tych którzy trafią na stronę po pierwszych zajęciach z mechaniki ogólnej! 🙂
Starsi studenci budownictwa prawdopodobnie zostaną z nami na dłużej, niż na okres przedmiotów mechanicznych ze względu na nowy dział widoczny już na stronie głównej. Część praktyczna zawiera ważne, podstawowe informacje z przedmiotów „Konstrukcje stalowe” i „Konstrukcje betonowe”, ale o tym poniżej.

Jak zawsze znajdą Państwo na stronie pomoce naukowe z zakresu statyki w formie dostępnych poradników, pomocy online(bezpłatnie), korepetycji i pomocy w projektach, które mam nadzieję ułatwią przebrnięcie przez wszystkie przedmioty uczelniane.

W te wakacje wreszcie znalazłem czas i zacząłem powiększać stronę o zupełnie nowy dział, studenci budownictwa będą zachwyceni! Mówię oczywiście o widocznej już na stronie części praktycznej, która zawiera poradniki z dwóch podstawowych przedmiotów. Nie będę rozwijał tego wątku, ponieważ jest on opisany pod tym adresem: Projektowanie konstrukcji – wstęp. Powstała możliwość otrzymania pomocy przy projektach właśnie z przedmiotów takich jak „stal” czy „beton”! Więcej informacji na ten temat znajdą państwo na stronie: Projekty budowlane.

Na koniec życzę wszystkim owocnej nauki i zaliczenia zimowej sesji w pierwszych terminach!

mgr inż. Piotr Buzała

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Od 2017 roku czynny zawodowo w branży drogownictwa w europejskim koncernie na terenie Niemiec, od 2022 roku na stanowisku kierownika budowy.