Rama statycznie niewyznaczalna z osiadaniem podpór

Bardzo rozległy i rozbudowany projekt. Cały projekt składa się aż z osiemnastu stron, na których zostały obliczone siły wewnętrzne w schemacie statycznie niewyznaczalnym. Zostały również wykonane sprawdzenia potwierdzające poprawność obliczeń. Bardzo ciekawym przykładem sprawdzenia jest obliczenie przemieszczeń. Bardzo możliwe, że u Państwa w projektach takie sprawdzenie również będzie wymagane.

Każdy projekt wykonywany metodą sił, zamknięty jest tak naprawdę w sztywnym schemacie. Wszystkie kroki zostały opisane, wytłumaczone oraz podparte przykładem w poradnikach dot. metody sił. Dodatkowo projekt przedstawiony poniżej również posiada opis krok po kroku, jakie czynności i w jakiej kolejności zostały wykonane, dlatego nie będę już opisywał każdej strony z osobna tylko zaznaczę numer strony przed każdym nowym zdjęciem. Zapraszam do zapoznania się z projektem.

Schemat statyczny(rzeczywisty), obliczenie stopnia statycznej niewyznaczalności, zbudowanie na podstawie SSN układu podstawowego oraz układu równań.

Część pierwsza począwszy od przedstawienia schematu statycznego, aż do obliczenia sił wewnętrznych i pierwszego sprawdzenia poprawności obliczeń.

Część druga od sprawdzenia kinematycznego, aż do końca 🙂

Metoda sił 8 - Część 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *