Belka 4 wraz obliczeniem naprężeń 1

Pierwszy przykład obliczenia naprężeń dla belki o przekroju dwuteowym IPE 80. Projekt zawiera oczywiście również obliczoną belkę, czyli reakcje podporowe oraz siły wewnętrzne, bez których nie można przejść od obliczenia naprężeń. Obliczone są naprężenia normalne oraz styczne.

Strona pierwsza zawiera schemat belki, jaką musimy obliczyć aby przejść do obliczenia naprężeń. Potrzebujemy siły wewnętrzne. Widzimy tutaj obliczenie reakcji podporowych.

Strona druga zawiera pozostałą część obliczenia reakcji podporowych oraz rozpoczęcie obliczania sił wewnętrznych.

Na stronie trzeciej znajdują się pozostałe obliczenia sił wewnętrznych oraz zaraz za nią widzimy wykresy sił wewnętrznych.

Wykresy sił wewnętrznych obliczonej belki. Kolejnym krokiem jest przejście do obliczenia naprężeń.
Na stronie czwartej przechodzimy do właściwego obliczenia naprężeń. Pierwszym krokiem jest przyjęcie odpowiedniego schematu dwuteowego, który wytrzyma siły maksymalne jakie zostały obliczone na poprzednich stronach. Po przyjęciu przekroju zostały przedstawione jeszcze jego charakterystyki potrzebne do obliczenia naprężeń.

Strona piąta i ostatnia zawiera obliczenie naprężeń normalnych oraz stycznych, wraz z przedstawieniem potrzebnych wzorów. Ostatni punkt na tej stronie przedstawia jak rozkładają się obliczone naprężenia w przekroju dwuteowym IPE 80.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *